Basınköy'de bİr güzel Yunan rüzgarı
Büşra Ordu

Büşra Ordu

Büşra Ordu

Basınköy'de bİr güzel Yunan rüzgarı

20 Kasım 2017 - 14:05

Bu hafta Yunanistan’a gidemiyor, Yunan mutfağının İstanbul’daki adresini sizin için derliyoruz. Özellikle Batı Anadolu mutfağıyla büyük benzerlikler taşıyan bu mutfakta; zeytinyağlılar, mezeler ve deniz mahsullü yemekler başrolde. Tipik bir Ege mutfağı anlayacağınız. Otlar, ahtapotlar, salatalar, ezmeler, şakşukalar, karidesler..

Sözün kısası Yunanistan’ın mavisini, beyazını, en keyifli sofralarını ayağınıza getiren mekan diyebiliriz...

İlk başta mekana adım atar atmaz insanın içi açılıyor. Yunan havası alıyorsunuz resmen. Personelin güler yüzlülüğü ve ilgisiyle tam anlamıyla tamamlanıyor herşey. Sonra bırakın kendinizi arka fonda çalan Yunan ezgilerine. Eşsiz deniz manzarası sıcak ortamı da sizi mest edecek bir diğer faktör. 

Yemek yemeğe gidip mezeleriyle doyduğumuz mekan Lagos Balık günlük taze çıkartılıyor belli.. Lezzetli seçeneklerine, mezelerine, ara sıcaklarına, samimi ortamına bayılacaksınız. Parmak yedirten menüsünün yanına bir de deniz manzarası eklenince akşam yada gündüz farketmez manzaranın keyfini çıkarıp hoş sohbetler yapabileceğiniz bir yer. Müthiş ve fiyatları da çok uygun. Denemeye ilk olarak ahtopot ızgara ve kalamardan başlayın ben öyle yaptım. Lagos’a gitmek için bahane çok anlayacağınız.

Bu yazı 940 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar