BAKIRKÖY 'DE CHP ÖRGÜTÜ KABULLENMEDİ, HALK KABULLENDİ…
Köyün Delisi

Köyün Delisi

Köyün Delisi

BAKIRKÖY 'DE CHP ÖRGÜTÜ KABULLENMEDİ, HALK KABULLENDİ…

18 Aralık 2017 - 19:25 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 - 19:32

Yerel seçimlerde Bakırköy’e Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Dr. Bülent Kerimoğlu her nedense CHP Bakırköy örgütünden kabul görmedi.

Her seferinde Bakırköylü olmadığı söylentilerini dile getirenler, Eski Başkan Ateş Ünal Erzen zamanında çalışmadan Belediyeden geçinenler ve beklentileri olanlar Dr. Bülent Kerimoğlu’nu kabullenemediler.

Hâlbuki gerçek öz, Bakırköylülerin Ermeni ve Rum vatandaşı olduğunu tüm Türkiye ve Bakırköy bilmektedir…

Her seferinde burası Esenyurt değil diyerek siyaset yapanlar, Dr. Kerimoğlu’nun gençlik yıllarından itibaren CHP siyaset yaptığını göz ardı ettiler.

Ama bu genç başarılı halkın içinden gelen siyasetçiyi, CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu görerek Bakırköy Belediye Başkan adayı yaptılar.

Kendilerini Bakırköy’ün sahibi sanan eski kaşar siyasetçileri Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’nu çevreleyerek kontrol altına almaya çalışmaları o zamanlar dikkat çekmişti.

Başkan Dr. Kerimoğlu da o zamanlar Bakırköy’ü tanımadığından yanındaki kişilerinde yanlış yönlendirmesiyle bu kişilere itibar ederek siyaset yapması kendisi için bir handikap oluşturdu.

Başkan Dr. Kerimoğlu’nu her seferinde Esenyurtlu algısı yaratarak, Bakırköy halkı üzerinden yanlış algılama operasyonuna girenlere prim verildi.

CHP Yöneticileri ve örgüt mensupları sosyal medya üzerinden küfürler, yalanlar, iftiralarla kamuoyu oluşturmaya çalıştılar/çalıştırıyorlar.

CHP Örgüt disiplini içinden gelen Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu ilk andan itibaren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istediği gibi halkın içinde olması ve halkın çıkarları ve menfaatleri için her türlü olayı da göze alarak hareket etmesi Bakırköy halkı üzerinde sempati yarattı.

Bakırköy saplanan bir yarası olan ve 30 senelik, Ebuziya caddesindeki imara aykırı kaçak büfelerin yıkılması, Bakırköy Spor Vakfındaki imara aykırı kaçak ticarethanelerin yıkılması Bakırköy de Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’na halkın sahip çıkmasıyla sonuçlandı.

Başkan Dr.Kerimoğlu’nu halk sevdi ve kabullendi, ama CHP İlçe Teşkilatı ve CHP örgütünden bazı kişileri bu sahiplenme kızdırmışa benziyor.

Hâlbuki CHP İlçe Teşkilatı ve yöneticilerin bir istediğini ikiletmeyen bir Başkana bu yapılanları bazı duyarlı gerçek CHP örgüt emekçilerini bile artık kızdırıyor.

Şimdi yerel seçimler yaklaşınca herkes gene operasyonlara başlamış durumda.

CHP İlçe Başkanlığı seçimi bunun ilk adımı.

Şu an için iki aday var gözüken ve önümüzdeki hafta seçim olacak, bu yüzden adaylar imza topluyor.

Ama bir deli olarak benden söylemesi kaybeden Başkan Dr. Kerimoğlu olacak.

İki adaydan hangisi seçilirse seçilsin, Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’nun bir daha aday olmaması için çalışacak.

Aslında bu Truva atı seçimi, kazananlar Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’na karşı olanlar olacak…

Başkan Dr. Kerimoğlu’nun ilk geldiği andan itibaren değişen bir şey yok ki Bakırköy CHP İlçe örgütünde zaten, gene aynı kişiler, gene aynı ayak oyunları.

Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’nu zor günler bekliyor…

CHP gen seçilecek olan ilçe başkan adayların yaş ortalaması 65/70 arası olması da dikkat çekici.

CHP Bakırköy’de bir AK Parti kadar olamadı ideolojik oy alan CHP, kendi içinden genç, bayan, partiden gelen bir aday çıkartamaması da düşündürücüdür.

Bu zihniyetle CHP işi zor Türkiye’de, Bakırköy sıkışmış bir siyasetin başarılı olma şansı yok zaten.

AK Partide daha fazla kadın, genç siyasetçi var, CHP kendini sorgulamalıdır.

Bu yazı 6465 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar