CHP BUNU MAHSUS MU YAPIYOR?
Köyün Delisi

Köyün Delisi

Köyün Delisi

CHP BUNU MAHSUS MU YAPIYOR?

11 Aralık 2017 - 03:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 - 19:33

CHP BUNU MAHSUS MU YAPIYOR?

Herkes gibi ben de heyecanla ekranın karşısına oturdum. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “çok önemli” bir açıklama yapacaktı.

 CHP sözcüleri konuyu birkaç gün öncesinden pişirmeye başlamışlardı. “Salıyı bekleyin”denilerek merak yaratılıyordu.

 “Salı günü asıl bomba patlayacak” sloganı CHP’lilerin sosyal medyadaki ortak cümlesi olmuştu. Sonunda o an geldi çattı. 

Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı. Ama o da ne? Beklentilerin tümü adeta çöpe gitti.

 Çünkü Kılıçdaroğlu “bomba” bir açıklama yapmamıştı. Gerçi CHP sözcüleri “MİT’in 17-25 Aralık’tan 6 ay önce Zarrab ve ilişkilerini Erdoğan’a rapor etmesi bomba haber değil mi?” diye sordular ama hemen cevap vereyim; “Değil.” Nedeni basit. Çünkü bu tür önceden bildirimlerin gereğinin yerine getirilmemesi ilk kez olmuyor. 

MİT veya başka istihbarat örgütleri hatta kimi AKP’liler cemaatin yaptıklarını da hem Erdoğan’a hem parti yönetimine defalarca bildirmişlerdi. 

Hatta konu Milli Güvenlik Kurulu’nda bile ayrıntılarıyla görüşülmüştü. Ama Erdoğan kılını bile kıpırdatmamıştı. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun anlattığı olay bundan bir yıl önce medyada yer almış hatta konu Meclis Darbeyi Araştırma Komisyonu’nda bile konuşulmuştu. 

Ama en önemlisi o tarihte MİT böyle bir rapor hazırlanmadığını açıklamıştı. 

Tabii MİT’in “kelime oyunu” yaptığı söylenmişti o zaman ama yine fark etmez. Sonuçta konu habercilik diliyle hem “bayat” hem de o kadar önemli değil. 

Peki; CHP bunu niye yapıyor? Man Adası belgeleri açıklanırken de ciddi bir hata yaptılar. Giden gelen evraklar karıştı. Niye böyle oluyor? 

Amerika da İtirafçı Rıza Zarrafın itirafları gündemdeyken, Man Adası belgelerinin açıklanması zamanlama hatası mı yoksa gündemi değiştirme çabası mı?

İranlı Türk vatandaşı Zarrafın itiraflarından sonra gündem oluştururken Man adası belgeleri neden açıklandı?

CHP mahsustan mı yapıyor bütün bunları? 

İlk darbe Milletvekili Enis Berberoğlunun tutuklanması ve cezaevine girmesiyle şok yaşayan CHP 

CHP ikinci yara’yıda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden alınmasıyla yaşadı.

AKP kendi Belediyelerindeki FETÖ ve yolsuzluklarla anılan Belediye Başkanlarını görevden el çektirdi.

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna bir Belediye Başkanları listesi verildiği iddia edilmişti. Ama geçen süreçte CHP kendi Belediyeleriyle ilgili hiçbir işlem yapmamış, süreci zamana yaymıştı.

Ama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanını ve ailesini yolsuzlukla suçlaması vatan haini demesi bardağı taşıran son damla oldu.

Bu saatten sonra CHP Belediyeler ve milletvekilleri FETÖ soruşturmaları, yolsuzluk soruşturmalarıyla daha sık karşılacaktır.

Mhp, AK Partiyi desteklemesi bu sürecin hızlı bir biçimde olacağını gösteriyor.

CHP Parti Meclis üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Danışmanları da FETÖ-PKK soruşturmasıyla gözaltına alınacağı söylentileri ve iddiaları güçlü bir biçimde ifade ediliyor.

FETÖ İtirafçısı Erkan Karaaslan’ın CHP Belediyelerindeki yolsuzlukları anlattığı bu yüzden CHP Belediyelerin zor durumda kalacağı belirtiliyor.

CHP İstanbul ilçelerinde özellikle Beylikdüzü, Sarıyer, Şişli, Beşiktaş, Avcılar, Maltepe başta olmak üzere içişleri Bakanlığınca özel teftişler için müfettişlerin gönderileceği ve görevden almaların başlayacağı öngörülüyor.

Bu yazı 2153 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar