Fotoğraflarlardaki GS'lı ve FB'li Albaylara dikkat
Köyün Delisi

Köyün Delisi

Köyün Delisi

Fotoğraflarlardaki GS'lı ve FB'li Albaylara dikkat

07 Şubat 2019 - 16:14 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 18:23

Dostluklarda öyle anlar vardır ki; “ Hayali bile cihana değer”. Hayatımızın her döneminde olduğu gibi; sporun her branşında da “Hayali bile cihana değer benzetmeleri özlemiş olarak köşemizde geçmişten bugüne tarihten bir yaprak misali aktarmak istiyorum. , Emekli ama emeklemeyen iki (E.) Albayımızın hatırası ile, güzide iki kulüp başkanları FB’li Ali ŞEN ve GS’li Faruk SÜREN’nin fotoğraflarını DOSTLUK NİŞANESİ adına geçmişi ibretle anabiliriz. 


Albaylardan Koyu FB’li (E.Muhabere Alb.) Adnan MERTTÜRK Komando Alay Komutanlarından (E. Kom. Alb.) Tahsin ATAİZİ’nin nostaljik özel fotoğraflarını, FB’li ve GS’li olarak iki taraftarın karşılıklı jestlerini sporda fanatizme FREN yapmak adına söyleşilerinin de ebedi DOSTLUK adına olduğu düşüncesindeyiz.


Fotoğraflarlardaki DS’lı ve FB’li Albaylara dikkat 

 

“Evet, Koyu GS’lı  Alb. Tahsin ATAİZİ  ile Koyu FB’li  Alb. Adnan MERTTÜRK’ün   

forma  değişikliği ile fair play adeta kardeşlik göstergesi.. Fanatiklere  ders olsun” 

 Tahsin ATAİZİ 

 

Ezeli rekabetten edebi dostluğa. Sayın Komutanım, Alb. Tahsin ATAİZİ’nin  talebi üzerine, bir FB taraftarı olarak GS formasını Cizre’de şerefle giymiştim. Kendisi  de benim ricam üzerine bir GS taraftarı olarak FB forması ile Ankara’da çekildiği fotoğrafını  bana göndermişti. İşte Metin OKTAY- Can BARTU kardeşliğinin  getirdiği ebedi dostluk. Sayın Komutanımın da dediği gibi, Fenersiz bir lig tad vermez, karanlık olur. 

Adnan MERTTÜRK 

Ulu Önder ATATÜRK’ümüzün düşüncesindeyiz, “Ben sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını severim.” veciz ifadelerine de Albaylarımızın söyleşi ve resimleri ile fanatiklere bir şeyler anlatmak istemiştik. Anlatabildiysek ne mutlu bizlere… Ki; mağlupta olunsa dahi; galip sayılır bu yolda mağlup” derken... 

Centilmence mücadele eden ekip ve sporcuların, galibiyet ve şampiyonluklarıda asla unutulmaz!  Ama o takımların ve sporcuların centilmenlikleri ni de ilelebet tarih yazar… 

Türk  sporunda, ezeli rekabetlerin devamında; ebedi dostlukların nice yıllara, sonsuza dek temennisiyle… 

Bu yazı 19955 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar