Asker Gözüyle Fırat'ın Doğusu ve Operasyonlar
Tahsin Ataizi

Tahsin Ataizi

Tahsin Ataizi

Asker Gözüyle Fırat'ın Doğusu ve Operasyonlar

16 Eylül 2019 - 13:52

“Fırat’ın doğusundaki güvenli bölgeyi tamamladığımızda 1 ( bir) milyon insanı iskân etmeyi planlıyoruz” diyor Cumhurbaşkanı…

Ayrıca kendi yurttaşlarımıza veremediğimiz imkanları 100-150 m2 bahçeli, 250- 300 m2 evleri ( belki de dayalı döşeli) savaştan kaçan ülkesini savunmayan kahraman(!) Suriyelilere vermeyi düşünen planlayan yetkililerimiz var. Medyanın TV’lerin yalancısıyım. Benim de bir ilave fikrim var oldu olacak iskan ettiklerimiz Suriyeli ailelere de bir-iki (1-2) dönüm toprakta verelim ki; tanzim satışlarından daha ucuza; Domates- Patates mi hıyar mı? Salatalık yer benim halkım… Vah vah zavallı halkım.; demeye dilim varmıyor. Halkım milletim asla ZAVALLI olamaz, olmamalı da… Verilen kararlar planlar ortak anlaşmalar ne olursa olsun!

Sonuçta: Eğer bölge fiilen güvenilir bölge olarak hâkimiyet sağlanması halini de Abdullah AĞAR’ın kaleminden okuyalım;

Türkiye’yi Irak/Suriye/Orta Doğu üzerinden Mezhepçi-Sünnici-İhvancı-Siyasal İslamcı-Cemaatçi-Tarikatçı-İdeolojik İslamcı-Halifeci-Osmanlıcı GAZ ve RÜZGÂRLARLA/SİYASET ve STRATEJİLERLE dünya jeopolitiğinde konumlan(dırıl)mak Türkiye ve KARAR VERİCİLERİNE kurulmuş bir tuzaktır.

Türkiye’yi çözümün bir parçası olmaktan çıkartıp, sorunun bir parçası haline getirmek, eksenleştirip karşıtlaştırarak, radikalleştirip HEDEFLEŞTİRMEK amacıyla küresel ve bölgesel bazı kurgulayıcılar ve uygulayıcılar tarafından tasarlanmıştır.

Ne bileyim?

Daha önce söylemiştim, ama dün-bugün Suriye/Türkiye ve bölgesel jeopolitikteki dalgalanmaları görünce, yarın olabilecekleri düşününce tekrar söylemeyi düşündüm.

Türkiye bu tehdidi kuruluş aşamasında görmüş ve oluşturduğu kimya ile bu kavramsal ve jeopolitik tehdidi etkisiz hale getirmişti.

Ama benzer bir oyun bu dönemde yeniden kurgulanmış ve uygulamaya konmuştur.

Ümit ederim rahatsız etmedim.

Saygı ile iyi akşamlar

Fırat’ın doğusunda MÜŞTEREK KARA DEVRİYESİ:

‘Bu şekliyle kalır veya bu haliyle devam ederse’

DAVUL TOZU MİNARE GÖLGESİ

Taktik görüntülü idari bir faaliyetten ibarettir.

Analizim.

Yapılan kara devriyesinin sembolik olarak bir değeri var.

Ama sadece sembolik!

Türk bayrağı 2 saat 40 dakika Fırat’ın doğusunda dalgalanmış oldu.

O kadar!

Bu yazı 262 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar