Son günlerde Adalet ve kalkınma partisinde Başbakan Binali...
Uğur Kelleci

Uğur Kelleci

Uğur Kelleci

Son günlerde Adalet ve kalkınma partisinde Başbakan Binali Yıldırım

05 Şubat 2018 - 15:06

Son günlerde Adalet ve kalkınma partisinde Başbakan Binali Yıldırım ın İstanbul,İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nun Ankara, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu nun da  Konya belediye başkanlıklarına aday gösterileceklerine dair söylentiler çoğaldı. Şu anda planlamış anayasal takvime göre yerel seçimler 24 Mart 2019 da yapılacak. MHP ile AKP nin Cumhurbaşkanlığı için bir ittifak yapacakları kesinleşmiş gibi. Bu ittifak ın hayata geçirilmesi için yapılacak bir takım değişiklikler içerisine yerel seçimlerin erkene alınabilmesi için Anayasanın 127/3 maddesinin değişikliği de ekleneceğe benziyor. Gündem e gelen aday isimlerine bakınca önümüz de bir erken yerel seçim görünüyor. Bu durum da MHP-AKP ittifak'ı yerel seçimler de olacak olursa….
CHP nin karşı hamlesini görmek için daha çok bekleyeceğiz, zira görünen köy klavuz istemez…

2014 yerel seçimlerinde MHP li Mansur yavaş'ı aday gösteren CHP ile MHP arasında ismi konmamış bir ittifak yapılmış ancak CHP ve MHP nin oyları Ankara yı AKP den almaya yetmemişti(!!). AKP-MHP ittifak'ı yerel seçimlerde de devam ederse CHP nin Ankara da işi gerçekten zor. Ancak çok ekstrem bir aday olursa belki...
Konya ise Akp ve Mhp nin oy oranının yüksek olduğu bir il ki AKP nin konya da kaybetme şansı yok gibi.İstanbul, CHP nin her kongresinde söylenen bekle bizi İstanbul şarkısında ki nakarat gibi hala daha CHP yi bekliyor.İstanbul CHP yi CHP istanbul u şarkılar da bekleye dursun Akp şimdiden İstanbul u hangi aday ile kaybetmeyiz planları yapıyor. 5 yıldır çivi çakılmamış halkalı-sirkeci banliyö hattı çalışmaları birden hızlandırıldı. Geçmişte yapılan ihaleler yüksek maliyetli gerekçesiyle iptal edildi, hani vatandaş düşünülüyor ya. İptal edilen ihalelerin bu gün e kadar ki ödemeleri gazoz kapağı ile yapılmıştı ya. CHP nin İstanbul da işi Ankara ya nazaran biraz daha kolay ancak seçimlere 1,5-2 ay kala aday açıklamazlarsa. Salonlar da bekle bizi İstanbul şarkıları söylemeyi bırakıp, İstanbul sokaklarını arşınlamaya başlamazlarsa yandı gülüm keten helva. CHP nin kurultay sonrası ilk yapacağı Ankara ve İstanbul adaylarını belirlemek ve adayların da bu kentlerin sorunları ile ilgili projelerini hazırlaması gerekir.
Bakalım CHP de kurultay sonrası ne gibi değişikliklere uğrayacak...

Bu yazı 882 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar